سیبل هدفگیری و تفنگ لیزری

طراحی و ساخت انواع سیبل هدفگیری لیزری و تفنگ لیزری

  • پیاده سازی سفارش  منطبق با سلیقه و پیشنهاد مشتری
  • با توجه به نیاز شما و شرایط محیط اجرای بازی
  • قابلیت ایجاد هر نوع تغییر در شکل و ابعاد ظاهری(اشکال هندسی مختلف – آدمک و…) ، تغییرات درعملکرد سیبل هدف گیری ، مدار الکترونیک
  • قرار دادن سیستم شلیک لیزری بر روی اکثر تفنگهای بادی و یا اسباب بازی موجود در بازار
  • انواع مختلف این بازی قابل استفاده در مراکز تفریحی ، نمایشکاهی ، رزمی ، تربیت بدنی ، آموزشی ، کودکستان ها و غیره… می باشد
ما توانایی این را داریم که با در نظر گرفتن نیازها و خواسته های مشتری ، بازی چالش برانگیز و بسیار مهیجی را در زمینه شلیک لیزری ، طراحی کرده و بسازیم


  مشخصات نمونه ساخته شده:

در این بازی از یک تفنگ لیزری ۶۵۰nm جهت شلیک استفاده میشود. زمان تابش لیزر بعد از زدن ماشه تنها ۲۰ میلی ثانیه است که از هر لحاظ کاملا ایمن میباشد.

سیبل هدف شامل چندین نقطه هدف حساس به لیزر قرمز رنگ هست که در صورت اصابت نور لیزر سبز رنگ خواهند شد.سیبل هدف با تعداد نقطه هدف مختلف تولید میگردد. 

اسکوربورد این بازی نمایشگر تعداد شلیکها و تعداد اصابتهای درست و زمان سپری شده میباشد. 

اجزای مجموعه شامل : تپانچه لیزری – سیبل هدف لیزری – اسکوربرد

یک بازی جذاب و پرهیجان برای  سن بالای ۷سال و بزرگترها

شبیه سازی صدا و ضربه شلیک تپانچه 

شلیک بوسیله نور لیزر بر روی سیبل هدف 

قابل استفاده در کمترین فضا

حداقل مسافت تا سیبل ۲ متر و حداکثر ۳۰ متر

   فروش و مشاوره : ۰۹۱۲۷۰۸۵۷۴۲  –  ۸۸۵۸۰۷۲۳-۰۲۱ ————————- @hamed_263 : تلگرام

پذیرای هر گونه سفارشات و پیشنهادات شما در زمینه طراحی انواع بازیها و سرگرمی های الکترونیکی و مکانیکی ، مطابق نظر شما هستیم.

 

 طرح پیشنهادی c-1

در این مدل پیشنهادی سیبل هدف گیری لیزری ، سنسورها را با مقداری فاصله از هم قرار داده و کنار هر سنسور یک چراغ LED  قرار میدهیم که در واقع نشانگر نقطه هدف می باشد.

کاربر میتواند نقاط هدف را رویت کند و هرگاه نور لیزر به هدف اصابت کرد، یا رنگ چراغ تغییر کند(مثلا سبز شود) و یا اینکه یک چراغ سبز جداگانه کنار سنسور روشن شود .در این صورت این پیام به کاربر داده میشود که یک نقطه هدف مورد اصابت نور تفنگ لیزری قرار گرفته است.  شکل(۱)

این طراحی مناسب فواصل شلیک و نشانه روی (سطح آماتور) بین ۵ الی ۱۰ متر  و سطح حرفه ای ۱۰ الی ۱۵ متر می باشد. در خصوص امتیازگیری نیز، طبعا نقاط هدفی که به مرکز دایره نزدیکتر هستند، امتیاز بیشتری دارند.

میتوان قالب طرح را در اشکال هندسی بغیر از دایره نیز گنجاند و یا سنسورها را به شکل ردیف و ستون  (c-2)  قرار داد و یا حتی سنسورها و چراغها را بصورت نا منظم در صفحه سیبل هدف چید.

  تفنگ لیزری

 

شکل(۱)

در این مدل و در یک سیبل هدفگیری لیزری با ابعاد ۱۰۰*۱۰۰ سانتیمتر، تعداد سنسور مورد نیاز با احتساب فاصله ۵ سانتیمتری بین سنسورها و ۴ دایره متشکل از سنسورهای هدف، حدود ۱۶۰ عدد میباشد.

قیمت تمام شده سیبل : 

قیمت اسکوربرد با ابعاد ۱۵*۱۰سانت : 

قیمت تجهیزات و لوازم تفنگ لیزری(بدون اسلحه)+نصب و کالیبراسیون:

 


طرح پیشنهادی c-2

 در این مدل بدلیل استفاده از نسبت ۳ به ۱ در سنسورها ، احتمال برخورد لیزر به هدف سیبل لیزری سه برابر افزایش پیدا میکند و در نتیجه میتوان از نشانه روی در فواصل حدود ۵ متر تا نهایتا ۲۵ متر بهره برد. در واقع سه نقطه هدف در کنار یک چراغ نمایش داده میشود که احتمال برخورد صحیح را افزایش میدهد.

طبق آزمایش با افزایش حداکثر  سه سنسور در یک ورودی(هدف) نیاز به افزایش برد و میکروکنترلر نداریم .

نحوه چیدمان سنسورها در سیبل لیزری (نقاط هدف) کاملا اختیاری بوده و به سلیقه طراح و یا کاربرد سیبل هدف در یک مکان ویژه برمیگردد. شکل(۲)

 

 

شکل(۲)

در این مدل و در یک سیبل لیزری با ابعاد ۱۰۰*۱۰۰ سانتیمتر، تعداد مصرف سنسور با احتساب فاصله ۸ سانتی متری بین سنسورها، حدود ۱۶۰ عدد میباشد.

برآورد هزینه مدل c-2 :

قیمت تمام شده سیبل : 

قیمت اسکوربرد با ابعاد ۱۵*۱۰سانت : 

قیمت تجهیزات و لوازم تفنگ لیزری(بدون اسلحه)+نصب و کالیبراسیون: 

 


آموزش برق


دیدگاهتان را بنویسید