لیست قیمت برقکشی ساختمان

لیست قیمت برق کشی در متراژ بالاتر از ۱۰۰۰ متر به ازای هر آیتم لحاظ شده است. 

 

pdf لیست قیمت برق کشی نیمه اول ۱۳۹۸  لیست قیمت برق

 

 


لیست قیمت برق کشی سال ۱۳۹۹

لیست قیمت اجرت برقکاری سال ۹۹ در اکثر آیتمها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است

ارسال لیست قیمت برقکشی تنها در صورت بازدید از محل پروژه شما امکان پذیر می باشد.

 
 

پیمانکاری برق

نمونه کار از پروژه های اخیر

پیمانکاری برق

خدمات برق ساختمان

پیمانکاری برق

نور پردازی

برقکاری

آموزش برق

برق ساختمان

دانستنیهای جالب برق

برقکاری ساختمان

راه اندازی شبکه کامپیوتر

 

 

آنچه که قبل از عقد قرارداد برق ساختمان باید بدانید


توافق در مورد قیمت و اجرت قبل از انجام کار :

تفهیم خواسته ها و نیاز کارفرما به پیمانکار برق، از لحاظ فنی و مدت زمان انجام پروژه و همچنین به توافق رسیدن در مورد قیمت ، باعث میشود که بدون هیچ حاشیه ای تمام تمرکز بر اجرای  کار گذاشته شود و بهترین نتیجه حاصل گردد.

داشتن قرارداد کتبی امری اجتناب ناپذیر است

لازم است قبل از شروع هر پروژه  قراردادی کتبی بصورت دست نویس بین کارفرما و برقکار نوشته شود تا شاهد هیچگونه دلخوری و نگرانی از سوی پیمانکار و یا صاحب کار در پایان برنامه نباشیم. یک قرارداد حتماً نباید رسمی باشد و در محضر امضا شود، حتی می تواند روی یک برگه کوچک و بصورت دست نویس باشد، ولی بایستی موارد زیر در آن قید شود.

  1. تاریخ قرارداد
  2. ثمن قرارداد( ارائه نوع و شکل خدمات و مبلغ قرارداد)
  3. شرایط کار و نحوه پرداخت
  4. امضای طرفین وشاهد قرارداد

پس پیشنهاد ما به همه پیمانکاران برق این است که قبل از شروع هر پروژه‌ای یک قرارداد کتبی بین خودشان و کارفرما امضا کنند. شاید کارفرما انسان شریف و درستکاری باشد، ولی از آنجایی که امکان دارد اجرای یک پروژه یکسال زمان ببرد و  انسان ممکن است فراموش کند که چه قول و قراری با طرف مقابل داشته است، پس چنانچه هر کدام از طرفین فراموش کنند که قبلاً چه توافقی کرده اند کافیست که به قراردادشان مراجعه کرده و به این صورت اختلاف ها و مشکلات از بین خواهد رفت. کسب رضایت مشتری و کارفرما باعث میشود که هم خودمان از کارمان رضایت داشته باشیم و هم دامنه کار خود را توسعه بدهیم در واقع بهترین گزینه ای که میتواند برای یک برقکار بازاریابی کند، همین کارفرمایان رضایتمند هستند که با تعریف و ابراز خرسندی از عملکرد و انصاف شما در محافل مختلف و ارتباطات کاری باعت تبلیغ و معرفی شما میگردند.


تعیین اجرت برقکاری

۱- تعیین لیست قیمت برق کشی بصورت متر مربع زیر بنا :

در ای روش که بیشتر برقکارها و پیمانکاران مختلف ساختمانی به این طریق نیز قرارداد می بندند، بدین شکل است که، کل کار را به صورت مترمربع از زیر بنای ساختمان قیمت گذاری می‌کنند، که این مبلغ بستگی به موارد مختلفی دارد همچون :

  • نوع کار (مسکونی – اداری – تجاری – صنعتی)
  • حجم کار و وسعت کار
  • محل اجرای پروژه و فاصله  از شهر(داخل و یا خارج از شهر بودن و نحوه دسترسی محلی)

بعنوان مثال فرضاً کارفرما یک ساختمان ویلایی ۲۰۰ متری دارد، و از پیمانکار برق خود می خواهد که به عنوان یک برقکار، برای اجرای این پروژه قیمت بدهد. در این حالت چنانچه اجرت تمام شده به ازای اجرای کامل برقکشی این ساختمان مسکونی بابت هر متر مربع ۱۵۰۰۰ هزار تومان قرار داده شود مبلغ کل معادل ۳۰۰۰۰۰ تومان خواهد شد که البته هزینه نصب لوسترها، هزینه نصب گوشی و پنل آیفون، هزینه نصب کولر آبی و آنتن روی پشت بام را باید جدا از این مبلغ حساب میگردد.

۲- تعیین اجرت بصورت کنتراتی :

در این نکته بحثی نیست که اگر کاری بصورت کنتراتی به شخصی یا گروهی سپرده شود، سرعت اجرای آن کار توسط افراد چند برابر خواهد شد و شخص با عشق و علاقه بیشتری مشغول به کار خواهد گردید. این روش بیشتر در مورد کارهای کوچک مانند برقکشی یک مغازه و یا بخشی از یک پروژه جوابگو میباشد . ولی در مورد کارهای بزرگتر که گرفت و گیر بیشتری دارند مناسب نیست و بدلیل تغییرات نقشه ، نبود مصالح و بعضا تعطیلی موقت کارگاه و یا دوباره کاریهای غیر قابل اجتناب در اجرای برق ساختمان اغلب با بروز مشکل مواجه خواهد شد.

۳- تعیین اجرت  بصورت روز مزد :

روش بعدی برای تعیین دستمزد برقکار به این صورت است که مقدار کار کم است و کارها بیشتر بصورت خورده کاری و پراکنده هستند که شما در همان ابتدای کار نمی توانید تخمین بزنید که این پروژه چه مدت زمان نیاز دارد. در این صورت میتوانید بصورت روزمزدی یا ساعتی به برقکار دستمزد پرداخت کنید.

۵- تعیین هزینه سیم کشی ساختمان بصورت آیتمی :

بهترین روش در قیمت گذاری و تعیین اجرت سیم کشی ساختمان ، بصورت آیتمی است. که کم کم دارد بین پیمانکاران و کارفرمایان باب میگردد. از این مدل بیشتر برای پروژه های بزرگ مسکونی، یا اداری، یا تجاری و یا هتل ها استفاده می شود. به این صورت که مراحل انجام یک کار را به آیتم های خیلی ریز تقسیم می کنند و پیمانکار برق به ازای انجام هر مقدار یا تعداد از این آیتم ها مزد دریافت می کند.که اجرت ها بر اساس جدولها میباشد.

در این روش کارفرما دقیقا به اندازه ای که کار انجام شده است به برقکار اجرت میدهد و همچنین در مورد دوباره کاری یا تغییرات کار اجرایی نسبت به نقشه بغیر از مسائل فنی ، بحث و صحبتی باقی نخواهد بود.مقدار ملزومات  برقی وارد شده به انبار برق رسید شده و در انتهای کار و بعد از محاسبه مقادیر باقیمانده از اجناس در انبار ، میزان مصرف از هر آیتم مشخص شده و مبلغ اجرت آن خیلی راحت محاسبه میگردد.نرخ اتحادیه برق کشی ساختمان

اجرت برق کشی ساختمان

نرخ اتحادیه برق کشی ساختمان ۹۹

لیست قیمت اتحادیه برق کشی ساختمان تهران ۹۹